تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: عبدل گلپریان: نامه سرگشاده به اداره مهاجرت فنلاند جمعه, ۸ام فروردین, ۷۶۸

رونوشت به: سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی ۲۰ آوریل ۲۰۱۰

 

بخوبی اطلاع دارید که مراد باد بدست و جمال چیر از اعضا و فعالین احزاب سیاسی کردستان ایران که سالها عمر خود را صرف مبارزه با حکومت جنایتکار و ضد بشری جمهوری اسلامی کرده اند، همراه خانواده هایشان مدت ۷ سال را در شرایط بسیار سخت ترکیه منتظر پاسخ قبولی یوان آنکارا بوده اند. اما بعد از این ۷ سال و علا رغم اینکه پاسخ قبولی را هم گرفته بودند، دولت ترکیه مانع از خروج آنان به کشور ثالث شد و در نهایت ناچار شدند بطور غیر قانونی خود را به کشور فنلاند برسانند. اکنون نزدیک به ۲ سال است که در فنلاند بسر می برند و در این مدت هم در انتظار پایان یافتن این شرایط سخت و به امید دریافت پاسخ مثبت اداره مهاجرت بوده اند تا بلکه بعد از انتظاری طولانی بتوانند همانند هر انسانی و بعنوان شهروندان جامعه فنلاند، از این سرگردانی و فشارهای ۹ سال عذاب روحی و فکری نجات پیدا کنند، اما با تعجب فراوان اطلاع یافتیم که اداره مهاجرت فنلاند پاسخ منفی به آنها داده است.

 

شما باید قطعا متوجه این مسئله بوده باشید که این دو خانواده پیشنه ای در مبارزه علیه حکومت اسلامی داشته اند و مجازات چنین افرادی در قوانین حکومت اسلامی بدون چون وچرا خطر مرگ است. علاوه بر این حتما اطلاع هم دارید که در ۱۰ ماه اخیر مردم ایران در این تلاش بوده اند که این حکومت ضد بشری را که زندگی ۷۰ میلیون انسان در ایران را به نابودی کشانیده و با تروریسم و آدم کشی دنیا را نا امن کرده است سرنگون کنند. گمان نمیکنیم از این مسئله هم بی اطلاع بوده باشید که در داخل ایران هر کسی که کوچکترین مخالفتی با این حکومت نشان دهد، جایش در زندان، شکنجه گاه و در نهایت اعدام است. بدون شک شما از تاریخ ۳۰ سال جنایت و آدم کشی حکومت اسلامی بر علیه مخالفین خود و احزاب و سازمانهای اپوزیسیون ایرانی در داخل و خارج از ایران هم بی اطلاع نیستید.

 

بنابراین با توجه به آنچه که اشاره شد. جواب منفی شما به این دو خانواده و افرادی مشابه اینچنین وضعی و در صورت دیپورت آنها به ایران، بلافاصله با خطر مرگ مواجه خواهند شد. آنها از روز یکشنبه ۱۸ آوریل دست به اعتصاب غذای خشک زده اند. اعتصاب غذای آنها صدمات و لطمات جبران ناپذیری بر جسم و فکرشان وارد خواهد ساخت و تا کنون هم از جانب شما عکس العملی انسانی و یا مطابق با ابتدایی ترین حقوق قانونی فنلاند در رسیدگی به وضع آنان مشاهده نشده است و این بی توجهی بدوراز هر گونه احساس مسئولیت انسانی و حتی قانونی شماست. ما بعنوان همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی، تصمیم شما مبنی بر رد پذیرش آنها را، در راستای همکاری شما با حکومت اسلامی در ایران می دانیم آنهم حکومتی که در حال سقوط است. ما با تمام توان خود، این همکاری را به گوش افکار عمومی خواهیم رساند. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از اولین روز اعتصاب غذای این دو خانواده، در تلاش برای انعکاس وضعیت سخت و دشوار آنها در سراسر دنیا و بخصوص در فنلاند است. ما فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از شما درخواست میکنیم که وضعیت و پرونده پناهندگی آنها را در راستای تایید و پذیرش بعنوان پناهنده مورد بررسی مجدد قرار دهید و با پذیرش آنها بعنوان پناهنده در فنلاند، تصمیمی در راستای پاسخ به حق طبیعی و انسانی آنها بگیرید در غیر این صورت دولت فنلاند بنا به تصمیم و رای فعلی اداره مهاجرت، عملا در جنایتی که حکومت اسلامی می خواهد علیه آنها انجام دهد سهیم و شریک خواهد بود.

 

از این رو دفاتر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی که در کشورهای پناهنده پذیر فعالیت دارد و برای نجات جان فراریان از دست حکومت قاتل و آدم کش اسلامی تلاش می کند و تا کنون جان بسیاری از انسانهای شریف را نجات داده است، وظیفه خود می داند که وضعیت خطرناکی را که با تصمیم شما در انتظار این دو خانواده قرار گرفته است، وسیعا به اطلاع افکار عمومی، رسانه ها و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی در دنیا برساند. به امید پاسخ مثبت و خوشحال کننده از سوی اداره مهاجرت فنلاند برای نجات جان این انسانها.

 

با احترام

عبدل گلپریان دبیر همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – فنلاند

 

tel: 0405758250

website: www.hambastegi.org

e.mail: abdolgolparian1@gmail.comآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ