تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گفتگویی کوتاه با علی کلانتری یکی از پناهجویان اعتصابی در سوئد دوشنبه, ۳۰ام اردیبهشت, ۱۳۹۲

ali azizi kalanatari 360 x 480

همبستگی: شما چه مدت است در سوئد زندگی می کنید چرا دست به اعتصاب غذا زدید ؟

علی عزیزی کلانتری از قول خود و بقیه اعتصابیون پاسخ می دهد: ما ۵ نفر به نامهای علی عزیزی کلانتری از ایران به مدت ۱۰ ماه٬ سفرعلی نظری از افغانستان به مدت ۱۵ماه٬ رضا رحیمی از افغانستان به مدت ۲۰ ماه،  جاوید ذوالفقاری از افغانستان به مدت ۱۲ ماه و ابولفضل موسوی از افغانستان به مدت ۱۱ ماه است از اداره مهاجرت این کشور در خواست پناهندگی کرده ایم ولی متاسفانه این اداره به درخواست پناهندگی همه ما پاسخ منفی داده و ۲ نفر از ما در آستانه اخراج از کشور قرار داریم.

همبستگی: می توانید در صورت تمایل، بطور خیلی خلاصه علت پناهندگی خود را توضیح دهید؟

علی کلانتری: جان همه ما بنا به دلایلی که هرکدام از ما با جزئیات در پرونده های خود برای اداره مهاجرت توضیح داده ایم در خطر است و در صورت بازگشت به ایران و افغانستان بطور حتم با زندان و احکام سنگین (حتی اعدام) روبرو خواهیم شد.همان طور که گفتم هرکدام از ما دلایل شخصی خودمان را داریم که در مصاحبه های انفرادی خدمتتان ارائه می دهیم.

همبستگی: ما مطلع شدیم شما به همراه دوستانتان اعتصاب غذا کرده اید، لطفا توضیح دهید که چه مدت است که اقدام به اعتصاب غذا کرده اید چند نفر هستید؟ در ضمن علت این اقدام و وضعیت فعلی و جسمی خود را توضیح دهید؟

علی کلانتری: جان همه ما در کشورمان در خطر است به همین دلیل ما از تاریخ ۱۴ آپریل دست به اعتصاب غذا زده و تا امروز ۱۳ مه همچنان ادامه دارد. در طی مدت اعتصاب، سفر علی نظری دچار سکته مغزی شد و چندین مرتبه به بیمارستان منتقل شد. جاوید ذوالفقاری هم به بیمارستان منتقل شد و وضعیت جسمانی خودم و باقی افراد هم بسیار وخیم است.

همبستگی: آیا تا بحال، اداره مهاجرت سوئد عکس العملی به اقدام شما نشان داده است؟

علی کلانتری: تنها عکس العملی که اداره مهاجرت نشان داده این بود که هفته گذشته ۵ نفر از مسئولین این اداره به اینجا آمدند و از ما خواستند اعتصاب غذای خود را بشکنیم و در عین حال گفتند: دوباره پرونده هایتان را بررسی می کنیم.

همبستگی: آیا فکر نمی کنید هم اینکه اداره مهاجرت به ملاقات شما آمده است نتیجه مثبتی برای شما باشد؟

علی کلانتری: امیدواریم این طور باشد ولی حقیقتا ما اعتماد زیادی به این نوع وعده و وعیداهای اداره مهاجرت نداریم به همین دلیل ما به اعتراض خود به همین شکل ادامه می دهیم.

همبستگی: اشاره کردید که سفرعلی نظری دچار سکته مغزی شده و به همراه جاوید ذوالفقاری چند بار به بیمارستان انتقال یافته اند فکر نمی کنید اعتصاب غذای شما در ادامه خود از اینکه هست برای شما خطرناکتر شود؟

علی کلانتری: ما الان آب می خوریم؛ خطر مقداری کمتر شده ولی چاره دیگری نداریم.   

همبستگی: درخواست شما مشخصا از اداره مهاجرت چیست و انتظارتان از مردمی که صدای اعتراض شما را می شنوند چه میباشد ؟

 علی کلانتری: درخواست ما از اداره مهاجرت این است که به پرونده های ما عادلانه رسیدگی کند و گفته های ما را باور کند چون ما جز حقیقت زندگی خود چیز دیگری نگفته ایم و مشکل خود من در ایران سیاسی و اجتماعی است. از مردم هم انتظار داریم ما را در رساندن صدای مظلومیتان به جامعه و ادارات و سازمانهای سوئدی یاری کنند تا ما هم بتوانیم ازموهبت زندگی انسانی بهره مند شویم.

***   

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ