تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: احسان مظفری: نقش رژیم وسپاه پاسداران در توزیع و گسترش مواد مخدر دوشنبه, ۳۰ام اردیبهشت, ۱۳۹۲

Ehsan Mozafari

در مدت حکومت رژیم اسلامی هزاران نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر اعدام شده اند. بر طبق آمارهایی که خود دولت منتشر کرده است بیش از ۱۵ هزار نفر در ایران به  این جرم اعدام شده اند.مقامات ایران اعدام قاچاقچیان مواد مخدر را تحت عنوان مبارزه با توزیع مواد مخدر توجیه کرده اند. حکومت با اجرای این اعدام ها می خواهد به افکار عمومی نشان بدهد که در مبارزه با قاچاق مواد مخدر پیشتاز است.

کشور افغانستان بالاترین درصد کشت و تولید مواد مخدر را در جهان دارد.مواد مخدر از طریق ایران (گذرگاه ترانزیت مواد مخدر) به خاورمیانه، آفریقا و علی الخصوص کشورهای اروپایی میرسد.

اسناد محرمانه وزارت خارجه آمریکا که توسط ویکی لیکس منتشر شد حاوی اطلاعاتی درباره نقش ایران در قاچاق مواد مخدر از افغانستان به اروپاست.

مواد مخدر توسط ایران به آذربایجان منتقل میشود و از آنجا به اروپا میرسد. در سال ۲۰۱۱ ,۲۵ عضو یک شبکه بزرگ قاچاق مواد مخدر در آذربایجان دستگیر شدند دست کم ۸ نفر از انها کارمندان سفارت ایران در باکو بودند که به عضویت در فعالیت های برون مرزی سپاه پاسداران اعتراف کردند.

بنا به بیانیه ای از طرف وزارت خزانه داری امریکا مدارکی بدست آمده که نشان میدهد غلامرضا باغبانی به قاچاقچیان افغان اجازه میدهد با عبور از خاک ایران به کشورهای اروپایی مواد مخدر بفرستند. او در عوض از آنها برای رساندن اسلحه و مهمات به نیروهای طالبان در افغانستان استفاده میکرد.

به طور کلی اهداف رژیم در رابطه با گسترش و توزیع مواد مخدر را به اهداف سیاسی و اقتصادی می توان تقسیم کرد.

از منظر سیاسی اگر به مسئله نگاه کنیم رژیم  اسلامی ایران با توزیع مواد مخدر در جهان، قصد ایجاد بی ثباتی و بحران اجتماعی در دنیا، بویزه کشورهای غربی را دارد.

از لحاظ اقتصادی هم مسلم است که هیچ فعالیت اقتصادی برای سپاه به اندازه تجارت مواد مخدر سود آور نیست. به خصوص در حال حاضر کاهش درآمد حکومت به علت تحریم های بین المللی، سپاه با موافقت علی خامنه ای بیش از پیش در این عرصه فعال است و با شبکه های تروریستی و تبهکار جهانی مثل نیروی طالبان در افغانستان و… همکاری دارد.
نابود باد جمهوری اسلامی

احسان مظفری

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ