تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: کنفرانس مطبوعاتی درمورد سکینه محمدی آشتیانی با موفقیت برگزار شد پنجشنبه, ۱۴ام مرداد, ۱۳۸۹

صبح روز ٣٠ جولای کنفرانس مطبوعاتی درمورد حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی در لندن برگزار شد. خبرنگاران رسانه های مختلف از جمله بی بی سی ورلد سرویس، گاردین، تایمز، سی ان ان، فاکس نیوز، اشترن، صدای آمریکا فارسی و انگلیسی، آسوشیتدپرس، پولیتیکا از ترکیه و چند رسانه دیگر در سالن کنفرانس حضور داشتند و گزارش و فیلم تهیه کردند.

 

در این کنفرانس مینا احدی سخنگوی کمیته بین المللی علیه اعدام و کمیته بین المللی علیه سنگسار اسناد تازه ای درمورد سکینه محمدی، مریم قربان زاده و چند نفر دیگر که در سالهای اخیر توسط جمهوری اسلامی سنگسار و یا محکوم به سنگسار شده اند، ارائه کرد و متن ترجمه شده اسناد را در اختیار رسانه ها قرار داد.

 

پیتر تاچل فعال حقوق بشر، مریم نمازی و ای سی گریلینگ، فیلسوف اومانیست از دیگر اعضای پانل بودند و سخنرانی های کوتاهی ارائه کردند. فریبرز پویا مجری کنفرانس بود.

 

پیام تازه و تکان دهنده سکینه محمدی از زندان تبریز در ابتدای برنامه توسط مینا احدی و همزمان به انگلیسی توسط بهرام سروش قرائت شد. سکینه محمدی در پیام خود از همه کسانی که به یادش بوده اند تشکر کرد و گوشه ای از زندگی خود را بازگو کرد. گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی که با نشان دادن دقایقی از تظاهرات روز ٢۴ جولای در لندن، و با دروغ پردازی درمورد پرونده سکینه سعی در مخدوش کردن افکار عمومی داشت همراه با توضیح انگلیسی پخش شد و تناقض گوئی قوه قضائیه و صدا و سیما درمورد اتهام سکینه نشان داده شد.

 

بدنبال سخنرانی ها نمایندگان رسانه ها سوالات خود را مطرح کردند که عمدتا توسط مینا احدی و مریم نمازی پاسخ داده شد و بلافاصله پس از کنفرانس که یک ساعت بطول انجامید، مصاحبه های متعددی با اعضای پانل انجام شد.

 

بیانیه ای با امضای ۴٧ سازمان و شخصیت شناخته شده با خواست پایان دادن به احضار وکیل سکینه، محمد مصطفائی، و آزادی همسر و برادر همسر او نیز در این کنفرانس منتشر شد.

 

سخنرانان در این کنفرانس خواهان لغو حکم سنگسار و اعدام برای سکینه و آزادی او شدند و همینطور خواهان پایان دادن به اعدام و سنگسار شدند.

 

اسناد این کنفرانس و فیلمها و سخنرانی های آن بزودی به زبانهای فارسی و انگلیسی منتشر خواهد شد.

 

کمیته بین المللی علیه اعدام

کمیته بین المللی علیه سنگسار

ایران سولیداریتی

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ