تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مصاحبه نشریه همبستگی با محمد عابدیان پنجشنبه, ۲۲ام فروردین, ۱۳۹۲

m abedini

همبستگی: چند سال است در سوئد زندگی می کنید و اکنون موقعیت پناهندگی شما در چه حالی است؟

محمد:عابدیان: من ازسال ۱۵-۱۱- ۲۰۰۳ در سوئد هستم وحکم اخراج گرفتم.

همبستگی: اگر ممکن است تا آنجایی که برات ممکن است در جواب به همین سئوال خیلی مختصر  توضیح دهید که دلیل درخواست پناهندگی شما چه بوده و اداره مهاجرت به چه دلیلی به شما پاسخ رد داده است؟ 

 

محمد عابدیان: من سرباز نیروی انتظامی بودم وبه چند نفردر بازداشگاه کمک کرده بودم که مسوُلین متوجه شدن و من هم از ترس جانم از ایران فرار کردم. جواب اداره مهاجرت این بود که من اگر به ایران برگردم با قانون  ایران که از سربازی فرار کردم ۳ سال زندانی میشوم و بعد از ۳  سال آزاد میشوم. بدون اینکه دلیل اصلی تقاضای پاهندگی و مشکل من را در نظر بیگیرند.

 

همبستگی: آیا مدارک هویت و یا مدارک دیگری که نشان دهد در ایران تحت تعقیب بوده اید در اختیار این اداره قرار داده بودید؟

 

محمد عابدیان: اولا من به علت ترس از دستگیری و بازداشت بسیارسریع از ایران خارج شدم دوما چنانچه کسی در زندان باشد و یا به هر دلیلی بازداشت و زندانی و یا تحت تعقیب قرار بگیرد، هیچ مدرکی از مراجع قضائی جمهوری اسلامی دریافت نمی کند.

 

همبستگی:  آیا از زمانی که در سوئد هستید در فعالیت های سیاسی شرکت کرده اید اگر شرکت کردید اداره مهاجرت و یا وکیل خود را در جریان فعالیت های سیاسی خود قرار داده اید عکس العمل آنها چگونه بوده؟

 

محمد عابدیان:

بله من از اول عضو حزب کمونیست کارگری شدم و بعد با حزب حکمتیست  ارتباط داشتم و دارم و در بسیاری از تظاهرات ایرانیان در استکهلم شرکت داشتم. ازجمله چندین  بار جلوی سفارت رژیم جمهوری اسلامی شرکت کرده و درانجا سخنرانی کردم و چند بار هم جلوی مجلس سوئد در استکهلم هم در تظاهرات شرکت داشتم.عکس العمل اداره مهاجرت این بود که تمام فعالیت های  سیاسی من را قبول دارند ولی ازنظر اداره مهاجرت من برای رژیم ایران فرد مهمی نیستم و وکیل من از این جواب عجیب و غریب اداره مهاجرت در حیرت مانده بود.

 

همبستگی: برای اینکه اداره مهاجرت پرونده شما را بار دیگر مورد بررسی قرار دهد چه فعالیت های را در دستور کار خود گذاشته اید؟

 

محمد عابدیان: من مسئول سازمان پناهندگی شمال سوئد هستم و با نت ورک همکاری نزدیک دارم وعلیه جمهوری اسلامی درتظاهرتهای زیادی همکاری داشته وشرکت کردم و این فعالیت ها را همچنان  ادامه خواهم داد.من یک فعال سیاسی و مخالف سرسخت جمهوری اسلامی هستم. من فعالیت نمی کنم برای اینکه اقامت بگیرم. مستقل از اینکه اقامت داشته باشم یا نه یک فعال سیاسی علیه جمهوری اسلامی هستم و برای سرنگونی این رژیم مبارزه می کنم. اگر من الان در کشور سوئد بسر می برم برای نجات جان و آزادی ام در اینجا هستم به همین اعتبار برخورداری من از اجازه اقامت را هم حق مسلم خود می دانم.

 

همبستگی: در جریان هستید که تازگی دولت سوئد به پلیس مرزی دستور داده که پناهجویان بدون مدرک و پرونده بسته را جمع آوری و از کشور اخراج کنند. نمی ترسید شما هم مورد هجوم پلیس قرار بگیرید؟ آیا به طور شخصی به فکر تدابیری برای خود هستید؟

 

محمد عابدیان: چراهر لحظه امکان دارد مورد تعرض پلیس سوئد قرار بگیرم  تا به مسلح رژیم جمهوری اسلامی دیپورت شوم.

همبستگی: تمایل دارید با فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی فعالیت کنید؟    

 

محمدعابدیان :همانطور که ذکر کردم من درفدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی فعال وبا هر جریانی که در امر پناهندگی وبرای یک دنیای بهترمبارزه می کند حاضر به همکاری هستم و شما هم بخشی از این فعالیتها هستید.

 

همبستگی: با تشکر از شما برای شرکت در این گفت و گو

محمد عابدیان:من هم از شما متشکرم

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ