تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: سعید آریاپور: انتخابات و مسئله کاندیدای ریاست جمهوری در ایران شنبه, ۱۷ام فروردین, ۱۳۹۲

s ariapour 320 x 239

بارها گفته ام که در سیاست هیچ چیز محال نیست زیرا همه چیز در لحظه تعادل قوا و اینکه چه کسی تا چه حد بتواند روی حرفش پافشاری کند و بماند اصل موضوع است.

رهبر ایران قبلا سوگند یاد کرده بود که مطلقا نخواهد گذاشت که پای اصلاح طلب ها به انتخابات باز شود این چیزیست که او قبلا وعده داده بود. و دوم اینکه اینطور که از شواهد پیداست قصدشان این است که نگذارند از جناح احمدی نژاد و مشخصا شخص مشایی پایشان به انتخابات باز شود یعنی کاندید شدن و رد شدن از فیلتر شورای نگهبان.

سومین چیزی که در مسئله انتخابات مطرح است و بنظرم مهم، مهندسی معکوس انتخابات از سمت رهبر و مشاورانش است و عملی کردن آن از سوی سپاه که تمام تلاششان این است که تمامی کاندیداهای  درجه یک را کنار بگذارند و از کاندیده هاى درجه پایین استفاده کنند.

کاندیدای درجه یک یعنی رفسنجانی ، خاتمی و مشایی.

اینها میتوانند به داغ شدن بازار انتخابات دامن بزنند و این مسئله میتواند باعث درگیری جناح ها و ایجاد تنش در نظام از بالا تا پایین آن شود که اینبار تلاش خامنه ای مهندسی معکوس است و تمام تلاششان کنار گذاشتن مهره های اصلی کاندیدای ریاست جمهوریشان میباشد.

پس رهبری تلاش میکند تا مهره های کوچکتر از سمت جناح ها وارد میدان شوند و مثلاً از طرف اصلاح طلب ها کسی مثل عارف و شریعتمدار و یا کواکبیان …  که بنظر من اینها حتی بدتر و بدرد نخورتر از خود اصول گراها هستند.

از طرف جناح میانه برای مثال، رفسنجانی نباید وارد شود اما بجایش روحانی یا جهانگیری بیایند یعنی کسانیکه نتوانند تنور انتخابات را داغ کنند و به اختلافات دامن بزنند.

 از طرف گروه احمدی نژاد هم مشایى نباشد حالا هرکس دیگری بود، بود!

و از طرف خودشان هم که دیگر فرقی نمیکند قالیباف باشد و یا ولایتی و یا شخص خود حداد عادل اما او بیشتر دوست میدارد که صد البته شخص حداد عادل بیاید تا سینه چاک بیشتر رهبری باشد.

اما همه این داستانها بر میگردد به تعادل قواها که کدام جناح زورش بیشتر باشد و زورش برسد و این بازی است که خود خامنه ای را نیز گیج کرده، برای همین شخصی مثل فلاحیان در حرفهایش میگوید که ممکن است که در آخرین لحظات مشایی پذیرفته شود؛ چرا که او صد در صد از سوی شورای نگهبان پذیرفته نخواهد شد اما  امکان دارد که در دقیقه ٩٠ رهبر بیاید و از حکم حکومتی خود استفاده کرده و اورا تایید نماید چرا که احمدی نژاد تهدید میکند که انتخابات را برگزار نخواهد کرد. تنش ها علنی علنیست؛ حتی آمدند و فضاهای دانشگاهها را امنیتی کردند. واقعا خنده دار است اوضاع این روزهای کشور یادشان رفته همان دانشگاههایی که همین ها بخاک و خون کشیدند در سال ٨٨.

نظر من سعید آریاپور این است که این انتخابات تا به امروز تنها انتخاباتی ست از سوی نظام که هنوز کاندیدای مشخصی ندارد و هنوز تا دقیقه ٩٠ رهبر خودش هم نمیداند که چکاره است و چطور میتواند بازی گردانی کند.

دوستان حواسشان نیست که امروز ما در ماه فروردین هستیم و اوضاع انتخابات هنوز بدین شکل است؛ واقعا کشوری داریم در جهان تک، هنوز کاندیدها نمیدانند که حریفشان کیست و با چه کسی باید رقابت کنند این داستان در هیچ کجای دنیا و عمر این نظام دیده نشده. واقعا جالب است یاران! 

بنظر من همه اینها برمیگردد به تبادل قوا بین جناحین که چه کسی پیروز میشود که ١٠٠٪ بازنده مردم ایران خواهند بود. زیرا بر اساس قائده و قانونی که برقرار نخواهد شد که مثلا مردم بخواهند درآن دخیل باشند. پس بنابراین داستان اینبار هم براساس زور خواهد بود.

اینجاست که باید دید و چشم ها را باید باز کرد. همین که میگویند مشایی شاید تا لحظه آخر از فیلترینگ شورای نگهبان بگذرد این نشانه ضربه پذیری رهبر است. این نقطه ضعفی است که رهبر در مقابل احمدی نژاد دارد که او میتواند اینگونه بازی کند  و قطعا هم نقطه ضعف دارد. 

اما بازی دیگر از سوی احمدی نژاد

دوستان خوب گوش کنید اگر احمدی نژاد کامران دانشجو را برکنار کند، چون دولت نصف به اضافه یکش عوض شده ، بایستی دوباره از مجلس درخواست اعتبار کند. این  یعنی (تشکیل کابینه) یعنی عوض کردن بعضی از وزرا و درست کردن بحرانی جدید برای نظام و این یعنی به نوعی یک حرکت انتخاباتی دیگر از سوی او و خود نظام الان واقعا مثال خر درون گِل مانده که باید چه بکند از دست کسی که دست نشانده رهبر بوده و نظر رهبر نیز با شخص او نزدیکتر!

بازی قشنگیست از سمت احمدی نژاد با رهبر چون او تصمیم به ماندن گرفته است و رفتن او بهای سنگینی برای وی خواهد داشت چه بسا حتی ترور او و یا رفتن به اوین و خیلی مسائل دیگر، پس او راهی ندارد جز اینکار!

فقط شما نگاه کنید این وسط مردم ما را که نمیدانند در گوشه و کنار شان چه میگذرد و اگر نجنبند اوضاع کشور بدست کسانی باز خواهد افتاد که جز دزدی چیزی نمیدانند. برای همین است که حکومت دائم از فتنه ای بزرگتر در سال ٩٢ صحبت میکند و اینها هیچ کدام تبلیغ همینجوری نیست و نبوده. 

مردم باید آگاهانه جلو بروند و از این اوضاع بهم ریخته کمال استفاده را ببرند که مبادا امسال هم مثال سالهای گذشته رژیم بازهم به عمر خود ادامه دهد!

من باز هم میگویم که امید به آزادی ایران و مردم خوب کشورم دارم، اما این امید هرگز بدون تلاش و همت مردم تحقق نمیابد اگر مردم بپا نخیزند.

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ