تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: ۲۰ آوریل مارش اعتراض به طرح Reva در استکهلم یکشنبه, ۲۷ام اسفند, ۱۳۹۱

reva 2 502 x 292

 

reva 1 720 x 480

 

 

اطلاعیه شماره ۴

اخیرا بنا به طرحی موسوم به Reva  که از جانب دولت و پلیس سوئد اتخاذ شده است موج جدیدی از حمله به پناهجویان در ابعادی بی سابقه شروع شده است. پلیس سوئد برای دستگیری پناهجویان بدون مدرک شروع به شکار آنها در متروها، داخل قطارها و در اماکن عمومی کرده و حتی برای دستگیری آنها شروع به حمله به مراکز درمانی کرده است. این اقدامات ترس و وحشت زیادی را در میان متقاضیان پناهندگی  و مهاجرین دامن زده است. مردم انساندوست سوئد و سازمانهای پناهندگی نیز علیه این طرح بلافاصله دست به عکس العمل زده و به مقابله با آن برخاسته اند. تنها در یک هفته گذشته چندین تظاهرات با حضور هزاران نفر در شهرهای استکهلم، یوتبوری، اپسالا و مالمو شکل گرفته است. در اعتراض به این تهاجم همه جانبه علیه پناهجویان، فدراسیون در هماهنگی با سایر سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی روز ۲۰ آوریل در شهر استکهلم  در تدارک برگزاری یک تظاهرات بزرگ است.

 

دولت سوئد برای طرح شکار و اخراج پناهجویان تا کنون میلیونها کرون پول هزینه کرده است. این حملات  نه فقط نافی حقوق اولیه انسانی پناهندگان بلکه نقض آشکار تمام ارزشها و معیارهای انسانی است که دستاورد مبارزاتی کارگران و مردم سوئد بوده است. از این نظر اعتراض به Reva اعتراض به یک تهاجم دست راستی علیه کل این ارزشها است. جامعه سوئد اعم از سازمانهای کارگری و احزاب و سازمانهای رادیکال، مردم شریف و آزادیخواه و کلیه پناهجویان باید یکپارچه در مقابل این تهاجم دست راستی قد علم کنند و آنرا تماما به شکست بکشانند.

 

خواست اصلی این تظاهرات متوقف شدن طرح Reva در همه اشکال آن است. اگر چه بدلیل اعتراضات گسترده در هفته های اخیر پلیس سوئد مقداری عقب نشسته و به شکار راسیستی پناهجویان در متروها پایان داده است ولی این طرح در اشکال دیگری در جریان است و شرایط غیرقابل تحملی برای هزاران پناهنده و مهاجر بوجود آورده است. اعتراض قدرتمند روزهای گذشته نشان داد که میتوانیم این طرح را به شکست کامل بکشانیم. دولت و پلیس سوئد از این کار زشت و غیر انسانی باید عقب نشینی کنند و نه تنها از پناهجویان که از کلیه مردم این کشور معذرت خواهی کنند.

 

– حملات شرم آور به مراکز درمانی و مدارس و مناطق مسکونی برای دستگیری و بازداشت پناهدگان باید فورا و بلادرنگ متوقف شود.

– پلیس نباید برای بازداشت کودکان پناهجویان مخفی وارد مدارس شود.

– پناهجویانی که بدلیل ترس از زندان و شکنجه و اعدام و جنگ و خانه خرابی و ناامنی اجتماعی، ناچار به فرار و ترک محل زندگی خود شده و به سوئد پناه آورده اند نباید بازگردانده شوند. حکم اخراج آنها باید فورا متوقف شود.

– ما خواستار رسیدگی مجدد به تقاصای پناهندگی کلیه کسانی هستیم که پرونده شان بسته شده است. این پناهجویان سالها رنج و انتظار کشیده اند و باید به آنها اجازه اقامت داده شود.

– قطع کمک هزینه پناهجویانی که پرونده هایشان بسته می شود اقدامی شدیدا غیر انسانی است و باید به آن پایان داد. 

– کمک هزینه پناهجویان در طول ۲۰ سال گذشته هیچ تغییری نکرده است. این کمک هزینه ها باید افزایش یابد.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از همگان دعوت می کند که در این مارش انسانی وسیعا شرکت کنند. فدراسیون بویژه از همه پناهجویان در شهرها و کمپ های مختلف سوئد می خواهد از همین امروز دست به کار شوند. پناهجویان اطرافتان را خبر کنید، نیروی همه آنها را از هر کشوری که آمده اند جمع کنید  تا به کمک هم این حرکت بزرگ را سازمان بدهیم.

 

استکهلم، ۲۰ آوریل از ساعت ۱ بعدازظهر تجمع درSergels torg   و ساعت ۲ بعدازظهر حرکت بطرف پارلمان سوئد

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

 ۱۷ مارس ۲۰۱۳

تلفنهای تماس:

۰۷۰۶۷۲۰۵۵۵  اندیشه علی شاهی 

۰۷۳۷۱۷۸۸۱۹  عبدالله اسدی  

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ