تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: رضا سعادتجو: در این سیاهی شمعی روشن و شمعی خاموش می شود به شب نشینان سیه دل گفته ایم ما خود خورشیدیم دوشنبه, ۲۱ام اسفند, ۱۳۹۱

 

 

 img 8314 - kopia

با عرض تبریک و تسلیت

تبریک… بدلیل بزرگ داشت روز جهانی زن و همچنین تسلیت… بدلیل حضور آسمانی زنان مبارزی که جانشان را برای بدست آوردن حقوق انسانی خود از دست داده اند.

در حالی ما روز جهانی زن را در کنار هم پاس نهادیم که هنوز در تفکر جوامع دینی مذهبی ، نسبت به این قشر عظیم جامعه جهانی ، ظلم ، تبعیض جنسیتی ، فشارهای روحی روانی و همچنین در زندانها ، شکنجه اعدام ، سنگسار وتجاوز به حریم پاکشان نیز به وقوع پیوسته و می پیوندد.

زن از دیر زمان چه در جوامع سنتی وچه تا به امروز در جوامع مدرنیته نیز مورد سوء استفاده قرار گرفته و با حبس خانگی ویا به دلیل روشنفکری در حبس حکومتی یا همان زندان مورد آزار وبی حرمتی قرار گرفته است.

در مورد نقص حقوق زن در نظام دیکتاتور اسلامی ایران باید به این موضوعات اشاره کنم

که با گذشت پیش از سی و چهار سال سرکوب و اعمال جنایت وحشیانه علیه زنان در رژیم ننگین اسلامی، ما به وضوح می بینیم که چه بر سر دختران و زنان این مرزوبوم آمده است. دختران وزنانی که به جای داشتن جامعه ای آرام، هر روز درگیر با قوانین ضد بشری این رژیم فاسد دینی بوده و روزگار را پشت دیوارهای بلند حجاب اجباری میگذرانند.

وبه دلیل حاکم بودن یک حکومت خونخوار اسلامی در موارد گوناگون از جمله ازدواج ، طلاق ، قانون ارث وهمچنین به تازگی شدیدتر شدن قوانین خروج از کشور از داشتن حقوق اولیه انسانی در سرزمینشان بر خوردار نبوده ودر زیرسایه فراموشی قرار گرفته اند.

البته قابل ذکر است که چه بسا مردانی به نامردی از احقاق حقوق زنان خود نیز سرباز زده وموجب آن شده اند، که این جلادان نشسته بر قدرت باحکم رهبری کمال سوء استفاده برای تحت فشارقرار دادن زنان مبارز وروشنفکر را داشته باشند.

 آری حال ما نیز به جای آنکه در گوشه ای ایستاده و نظاره گر شکنجه و آزار زنان میهن مان باشیم بهتر آن است که نه فقط در روز جهانی زن بلکه همواره  در کنارشان راسخ واستوار برای داشتن جامعه ای با قوانین انسانی قدم برداریم. ما میتوانیم از طریق شبکه های اجتماعی در این راه برای آزادی زنان اقدام نموده و موجب روشنگرایی دیگر زنان که از حق و حقوق خود بی خبر مانده اند اطلاع رسانی کنیم.

در این بین ما می دانیم زنان در جهان و خصوصا در کشورمان ایران با پا فشاری و آگاهی و همچنین با مبارزه های گوناگون وپی درپی خواهان حداقل حقوق انسانی خود هستند و روز به روز ما شاهد پیشروی ومقاومت این زنان فرهیقته می باشیم که این موج خروشان موجب تشویش و نگرانی و وحشت حکومت ضد بشری اسلامی و مرد سالاران مذهبی گردیده است.

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ