تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اعتراضات با شکوه در سوئد علیه شکار پناهجویان توسط پلیس در حال گسترش است! – همراه با تصاویری از این اعتراضات در شهرهای مالمو و استکهلم شنبه, ۱۹ام اسفند, ۱۳۹۱

 


Nej till Polisstat, Ja till Fristat

 

“نه به دولت پلیسی” و” آری به پناه دادن به پناهجویان

 

 

 

روز شنبه ۹ مارس سوئد شاهد گردهمایی های اعتراضی بزرگ و پر شور علیه شرایط غیر انسانی پناهنده پذیری و تمهیدات شدید پلیسی برای اخراج پناهندگان از این کشور بود. این اعتراضات با حضور چندین هزار نفر در شهرهای استکهلم، گوتنبرگ، مالمو و اپسالا برگزار شد.

در پی به اجرا در آمدن پروژه ایی موسوم به Reva طرح وسیع دولت برای بازداشت و اخراج پناهجویان مخفی و مهاجران فاقد مدرک، جامعه سوئد را تکان داد. پلیس مرزی شهر استکهلم  در ایستگاههای مترو به شکار پناهجویان و مهاجرین بدون مدرک پرداخت و بر اساس ظاهر و رنگ پوست و موی افراد به کنترل کارت شناسایی افراد پرداخت. نکته قابل توجه تر این است که وزیر دادگستری سوئد از این اقدام راسیستی دفاع کرد. اما افکار عمومی جامعه سوئد نسبت به اقدام پلیس و دولت واکنش شدیدی نشان داد و صدای اعتراض از هر سو بلند شد. در پی این اعتراضات پلیس مرزی شهر استکهلم، کنترل و شناسایی مهاجران غیرقانونی در ایستگاه‌های مترو را متوقف کرد.

 

اما ااقدامات دولت و پلیس سوئد تنها به شکار پناهجویان و مهاجرین فاقد اقامت در متروها محدود نبود. دیوارهایی که به دور اروپا کشیده شده اکنون به شهرها و به مراکز درمانی، مدارس، مناطق مسکونی راه یافته است و در همه جا این انسانهای پی پناه مورد پاکسازی قرار می گیرند. در بسیاری از موارد، تمهیدات پلیس نفرت انگیز و توام با خشونت صورت گرفته  است. به همین دلیل اقدام امروز پلیس سوئد  به حق خشم و اعتراض بسیاری از مردم سوئد را برانگیخته است. تظاهرات مردم سوئد در روز شنبه ۹ مارس در چندین شهر این کشور جلوه ایی از این خشم و اعتراض عمومی بود.

در این اعتراضات که فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی نیز حضور فعالی داشت مردم معترض، شکار پناهجویان توسط پلیس را به اقدامات دولتهای پلیسی در سربه نیست کردن مخالفین تشبیه می کردند و یکصدا فریاد می زدند که باید به پناهجویان در سوئد پناه داده شود. سخنرانان تاکید داشتند که پناهندگی یک حق انسانی است و دولت، اداره مهاجرت سوئد و پلیس این کشورنمی توانند این حق را پایمال کنند. خواست عمومی این اعتراضات به دور انداختن پروژه Reva و در پی گرفتن یک سیاست پناهنده پذیری انسانی از سوی دولت سوئد بود.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد به همه کسانی که در اعتراضات این روزها شرکت داشتند درود می فرستد و ادامه این اعتراضات دسته جمعی را تنها راه مقابله با سیاستهای غیر انسانی دولت سوئد در زمینه پناهندگی می داند. ما مطمئن هستیم که  شرایط غیر انسانی هزاران پناهنده ایی که حکم اخراج گرفته اند می تواند با همبستگی مردم سوئد سریعا تغییر کند، دولت را به عقب براند و آینده بهتری را برای آنها رقم بزند. فدراسیون همه پناهجویان را دعوت می کند که متشکل شوند و در این اعتراضات مردمی وسیعا شرکت کنند.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

۹ مارس ۲۰۱۳

 

 

 

 استکهلم

stock reva 5 600 x 450

stock. reva 1 600 x 450

stock reva 4 600 x 450

stock. reva 2 600 x 450

 

مالمو 

malm reva 1 480 x 270

malm reva 4 600 x 337

malm reva 5 600 x 337

malm reva 8 600 x 337

malm reva 7 600 x 337

malm reva 6 600 x 337

malm reva 5 600 x 337

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ