تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: جامعه سوئد در مقابل سیاست دیپورت پناهجویان بدون مدرک، عکس العمل نشان داد و خواستار متوقف کردن اخراج پناهجویان شد سه شنبه, ۱۵ام اسفند, ۱۳۹۱

421916 364384487004339 1625928946 n 480 x 118

67362 364375207005267 25827756 n 480 x 208

 

 

همان طور که از قبل اعلام کرده بودیم دولت سوئد٬ به پلیس مرزی این کشور دستور داده ۷۰۰۰ پناهجوی بدون مدرک و پرونده بسته را از سوئد به کشورهای خود دیپورت کند. پافشاری دولت سوئد بر اخراج پناهجویان و کنترل کارت های شناسایی افرادی که ظاهر غیر سوئدی دارند ترس و وحشت زیادی را در میان متقاضیان پناهندگی ایجاد کرده است.

 

بسیاری از سازمانها و نهادهای بشردوست و مدافع حقوق پناهندگی در این مورد واکنش نشان دادند و مردم را به اعتراض به رفتار پلیس، مبنی بر کنترل و شناسایی و بازداشت پناهجویان دعوت کردند.

 

روز شنبه دوم ماه مارس به فراخوان چندین سازمان و نهاد مدافع حقوق پناهندگی در شهر گوتنبرگ تجمع بزرگی در مرکز این شهر تشکیل شد و تعداد زیادی از نمایندگان احزاب و نهادها و پزشکانی که به پناهجویان بدون مدرک کمک می کنند سخنرانی کردند.آنها در سخنرانی های خود یکی پس از دیگری اقدام اخیر دولت و پلیس و اداره مهاجرت این کشور را بشدت محکوم کردند و خواستار متوقف کردن فوری کنترل و شناسایی افراد و دیپورت پناهجویان شدند.

 

 فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد گوتنبرگ طی اطلاعیه ای  حمایت قاطع خود را از این گردهمایی اعلام کرده بود و مردم را به شرکت در آن دعوت کرد.

 

تابحال جنب و جوش زیادی در اعتراض به این وضع  به جریان افتاده است باید همه ما و همه کسانی  که با این وضع مخالف هستند به این اعتراضات بپیوندند. باید جامعه نشان دهد که این تنها دولت سوئد  نیست که تصمیم میگیرد حقوق انسانی هزاران انسان بی پناه را پایمال کند. مردم سوئد این نوع رفتار ها را از دولت نمی پذیرند.

 

فدراسیون، همه پناهجویان جدید و منتظر جواب و بدون مردک و همه مردمی که حق حقوق انسان ها را به رنگ و نژاد و ملیت و محدوده جغرافیایی محدود نمی کنند و با تصمیمات اخیر دولت سوئد مخالف هستند فرا می خواند در هر جا که چنین اعتراضی صورت می گیرد به طور گسترده در آن شرکت نمایند.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

پنجم فوریه ۲۰۱۳

 

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ