تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: فدراسیون پناهندگان ایرانی – شرق کانادا: در اعتراض به حکم اخراج سپهر حاجی پور از کانادا سه شنبه, ۱۵ام اسفند, ۱۳۹۱

canada

سپهر یک جوان ۲۸ ساله و ورزشکار است که در سال ۲۰۰۹ به کانادا پناهده میشود. او بعد از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در سال ١٣٨٨ در جریان حمله مامورین حکومت به یک زن باردار و دفاع سپهر از او و ایستادگی در مقابل سرکوبگران رژیم اسلامی، بعد از مدتی مجبور به فرار از ایران میشود و به کانادا پناهنده میشود. سپهر اما بعد از سه سال اقامت و انتظار بررسی پرونده پناهندگی اش، با سد ردی روبرو می شود و توسط پلیس مهاجرت دستگیر و روانه زندان می شود.


فعالین فدراسیون سراسری پناهندگان ایرنی- شرق کانادا به محض اطلاع از ردی پرونده پناهندگی سپهر و زندانی شدن او، با هماهنگی با خانواده سپهر و جریان “نه به اخراج به ایران” کمپینی دوهفته ای برای اعتراض و مقابله با دیپورت سپهر را اعلام کرده و به پیش بردند. اداره مهاجرت علارغم استحقاق قبولی پرونده سپهر درخواست پناهندگی او را رد کرده بود و دستور بازگشت او را به ایران در
۶ دسامبر ۲۰۱۲ صادر کرده بود. شروع کار کمپین دفاع از حق پناهندگی سپهر، با علنی کردن وضعیت پرونده سپهر و به میدیا کشاندن این کیس آغاز گردید. طومار اعتراضی به حکم اخراج سپهر جهت ارسال به وزیر اداره مهاجرت کانادا، آقای جیسون کنی، در سایتها و رسانه های اجتماعی درج شد. خانم روح انگیز بصیرزاده، خاله سپهر طی مصاحبه ای با مطبوعات محلی، جامعه ایرانی و غیرایرانی شهر تورنتو و سایر شهرهای کانادا را در جریان این برخورد غیرعادلانه اداره مهاجرت با پرونده سپهر و زندانی کردن وی در زندان عادی قرار داد. کمپین با فشار خانم پانته آ جعفری، وکیل سپهر، به اداره مهاجرت به علت بی دقتی کردن به مسئله وضیعت روحی و فکری سپهر در موقع مصاحبه اش ادامه یافت. فدراسیون سراسری پناهدگان ایرانی- شرق کانادا و دیگر فعالین عرصه پناهندگی چهار آکسیون فراخوان دادند که در جلوی زندانی که سپهر در آن زندانی بود، در مقابل اداره مهاجرت و مراکز مهم شهر، این آکسیونها انجام گرفت. فیلم‌های این اعتراضات و مصاحبه های فعالین و مدافعین حق پناهندگی سپهر در رسانه های اجتماعی مثل فیسبوک و تیوتر و روزنامه های محلی به چاپ رسید. بالاخره با تلاش مدافعین حقوق پناهندگی، خانواده و دوستان و وکیل مدافع سپهر، حکم اخراج سپهر که قرار بود روز جمعه ۸ فوریه اجرا شود، موقتا متوقف شد.


قدم بعدی برای مدافعین حقوق پناهندگی و وکیل سپهر این هست که سپهر را هر چه زودتر از زندان بیرون آورده و خواهان برسمیت شناختنه شدن حق پناهندگی او شوند. این کار اما بدون فشاری همه جانبه از طرف تمام کسانی که می دانند در ایران زیر سیطره جمهوری اسلامی چه بلائی بر سر آدمهایی آورده می شود که این رژیم را نمی خواهند و قوانین اسلامی آن را به چالش می کشند امکان پذیر نمیباشد. این کار بر دوش همه انسانهای آزادیخواهی است که زندگی انسانی و انتخاب محل زیست و اقامت فرد را حق طبیعی او می دانند. فدراسیون پناهندگان ایرانی- شرق کانادا همه مدافعین حق پناهندگی و تمام مردم آزادیخواه گریخته از جهنم جمهوری اسلامی را فرامی خواند که برای اعتراض به تصمیم اداره مهاجرت کانادا مبنی بر اخراج سپهر به ایران و نگه داشتن او در یک زندانی بهمراه بزهکاران با پتانسیل توسل به خشونت فیزیکی، به کمپین ما بپیوندد تا با اعتراضی متحد و قدرتمند به برخورد غیرعادلانه اداره مهاجرت کانادا خواهان آزادی فوری سپهر و برسمیت شناختن حق پناهندگی او شویم. به ما بپیوندید تا با صدای بلند اعلام داریم که در ایران به علت عدم وجود آزادی اندیشه و عقیده، ترور و شکنجه و اعدام، عدم تامین اجتماعی و رفاه برای اکثریت مردم توسط دولت، به فحشا و اعتیاد کشاندن جوانان ایران توسط باندهای مافیایی دولتی، سنگسار و سرکوب مردم، برای اعتراض به وضع موجود و نقض حقوق ابتدائی مردم، ایران کشوری امن برای هیچ ایرانی نمیباشد و باید بدون قید و شرط به تمام پناهندگان گریخته از جهنم جمهوری اسلامی اقامت دائم داده شود.


ایرج رضایی
دبیر فدراسیون پناهندگان ایرانی – شرق کانادا
 ۴۱۶-۸۵۸-۹۸۳۱

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ