تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به اداره مهاجرت سوئد، دادگاه مهاجرت و دیوان عالی کشور: حکم دیپورت پروانه سرآبادانی متقاضی پناهندگی از کشور ایران جمعه, ۲۷ام بهمن, ۱۳۹۱

 

پروانه یک سال پیش از اداره مهاجرت سوئد تقاضای پناهندگی کرد. متاسفانه تقاضای پناهندگی وی هم از سوی اداره مهاجرت و هم دادگاه مهاجرت این کشور پاسخ رد گرفت. در همین رابطه پلیس برای پروانه نامه فرستاده بود و روز چهارشنبه ۱۳ فوریه ۲۰۱۳ هنگام مراجعه به پلیس بازداشت می شود و قرار است روز جمعه ۱۵ فوریه به ایران دیپورت شود.

 

او در مکالمه با دفتر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی گفت: “من از یک خانواده بسیار مذهبی و متعصب هستم و همراه با همسرم قبل از اینکه به سوئد بیاییم از دین اسلام به مسیحیت گرویده بودیم. به همین دلیل اتفاق وحشتناکی در زندگی من افتاد و بخاطر این موضوع همسرم توسط دایی اش و با فرو کردن ضربه چاقو به قلبش به قتل رسید و من نیز مورد تجاوز وحشیانه وی قرار گرفتم. بسیاری از اعضاء و بستگان خانواده همسر پروانه از اعضاء فعال بسیج و از عوامل جمهوری اسلامی میباشند!

 

پروانه سرآبادانی از زمانی که در سوئد بوده به کلیساها رفت و آمد داشته و به طور علنی علیه دین اسلام و به نفع مسیحیت تبلیغ می کرده است. این در حالی است که در قانون مجازات اسلامی آنهاییکه دین اسلام را ترک می کنند مرتد محسوب می شوند و مجازات ارتداد اعدام میباشد. اداره مهاجرت می خواهد این زن جوان را به رژیم جنایتکار اسلامی در ایران تحویل دهد تا او نیز یا توسط همان بستگانش که از مزدوران رژیم  اسلامی هستند به قتل برسد یا بر طبق قانون مجازات اسلامی برای وی حکم مرگ صادر کنند.

 

تصمیم  اداره مهاجرت سوئد مبنی بر بازگرداندن پروانه به جهنم جمهوری اسلامی باید از سوی مردم مترقی و سازمانها و نهادهای بشردوست و مدافع حقوق پناهندگی بشدت محوکوم شود و این حکم باید فورا متوقف شود. اداره مهاجرت سوئد و دیگرمراجع حقوقی این کشور با اینکه می دانند اقلیت های مذهبی و آنهای که از دین اسلام روی بر می گردانند بطور سیستماتک مورد شدیدترین تبعیضات، سرکوب و آزار و اذیت قرار می گیرند دارند پروانه را به کام مرگ می فرستند. سرگذشت زندگی پروانه، خود کیفرخواستی است علیه رژیم اسلامی و نمونه ای از زندگی میلیون ها زن در ایران.

 ازاینرو هر اتفاقی که برای پروانه بیفتد فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی آن را مستقیما به پای دولت سوئد می نویسد.

 

هبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد

۱۴ فوریه ۲۰۱۳

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ